Multiple-Packages-for-Shipping-eklentisi

WooCommerce Gönderim Sınıfları

WooCommerce Gönderim Sınıfları

E-Ticaret sitesinde bazı ürünler için ücretsiz kargo tanımlanırken, bazı ürünler için de belirli bir kargo ücreti tanımlanabilir. Bunun için WooCommerce de Gönderim Sınıfları özelliği kullanılır. Gönderim Sınıfları iki aşamada çalışıyor.

Öncelikle kargo ayarlarında Gönderim Sınıfları tanımlanır. Bu gönderim sınıflarına belirli kargo ücretleri tanımlanır. Daha sonra ürünlerin tanımlanması sırasında, her bir ürün için gönderim sınıfları seçilir.

WooCommerce Gönderim Sınıfları
WooCommerce Gönderim Sınıfları Ürün Ekleme
WooCommerce Gönderim Sınıfları Sabit Fiyat ayarları

WooCommerce Gönderim Sınıfları için öncelikle Gönderim Sınıfları tanımlanır. Ürün ekleme bölümünde ürünlerin gönderim sınıfları seçilir. Eğer gönderim sınıfı seçilmez ise diğer koşullar ( Sabit Fiyat, Kapıda Ödeme vb. ) uygulanır.

Daha Sonra Gönderim Bölgelerinde Sabit Fiyat ayarları yapılır. Üst bölümdeki maliyet boş bırakılır. Kargo sınıf değerleri girilir. gönderim Sınıfı maliyeti yok alanına sabit fiyat kargo ücreti girilir. Hesaplama Tipi alanına “Sipariş başına en pahalı gönderim sınıfı için ücret tahsil et ” seçilir. Aksi durumda her iki kargo ücretini de toplama ihtimali oluşur.

Gönderim Sınıfı kargo ücretini aktif etmek için ve kapıda ödeme seçeneğini pasif etmek için; “multiple packages for WooCommerce” eklentisi yüklemek gerekir.

multiple packages for WooCommerce eklentisi
Multiple Packages for Shipping eklentisinde ayalarlar

Multiple Packages for Shipping eklentisinde öncelikle Enable seçili olmalıdır. Gönderim Sınıfı sabit fiyat olarak işaretlenmelidir.

2 Replies to “WooCommerce Gönderim Sınıfları”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir